Bez zraku

Kategória venovaná aplikáciám ktoré zobrazené informácie na obrazovke buď zväčšia, prečítajú, alebo na brailovskom riadku  zobrazia. Áno jedná sa o asistenčné technológie slúžiace nevidiacim vďaka ktorým je možné obsluhovať počítače a smartfóny bez zraku.

Je pravda, že digitálna prístupnosť je ošetrená platnou legislatívou a presne zadefinovanými pravidlami prístupnosti, no aj napriek tomu nie všetky stránky sú pre nevidiacich prístupné  plnom rozsahu.

Zaradenie článku

Pomocou doplnkov môžeme rozširovať funkcionalitu rôznych  webových prehliadačov, multimediálnych aplikácií a iného programového vybavenia akým je napríklad aj špeciálny čítací program Nvda.

Zaradenie článku

Možno sa Vám už niekedy pritrafilo, že pri spustení nejakého programu sa na miesto programu zobrazila chybová správa ku ktorej ste sa bežnými klávesovými skratkami na čítanie nevedeli dostať a prečítať si ju ešte raz alebo po prípade si ju skopírovať do schránky.

Zaradenie článku

Tak ako vidiacim na správu vzdialených počítačov slúži aplikácia TeamViewer, tak nevidiacim na túto funkcionalitu slúži Nvda s doplnkom NVDA Remote Access.

Zaradenie článku

Ak ste novým používateľom programu Nvda tak tento článok je určený najmä Vám. Zostavil som ho z najčastejších otázok ktoré dostávam ohľadom tohto programu.

Zaradenie článku