Články

Je pravda, že digitálna prístupnosť je ošetrená platnou legislatívou a presne zadefinovanými pravidlami prístupnosti, no aj napriek tomu nie všetky stránky sú pre nevidiacich prístupné  plnom rozsahu.

Zaradenie článku

Aj v tomto Linuxovom systéme si existujúce klávesové skratky môžete nielen upravovať, ale aj vytvárať vlastné.

Zaradenie článku

Ak hľadáte jednoduchý a ľahko použiteľný nástroj na strih a základnú úpravu videí, potom aplikácia  avidemux je na tento účel ako stvorená.

Zaradenie článku

V súčasnosti multimediálnych prehrávačov pre Windows je naozaj kvantum, takže je si z čoho vyberať.

Zaradenie článku

Webový prehliadač Google Chrome okrem prehliadania webových stránok poskytuje mnoho ďalších funkcií a jednou z nich je aj hlasová rečová syntéza pomocou ktorej si môžete nechať prečítať články na internete, alebo E knihy v ePUP, PDF a ďalších formátoch podporované preh

Zaradenie článku

Jednoduchý a ľahko použiteľný populárny prehrávač audio a video súborov VLC media player asi nikomu nemusím  predstavovať. Ak by som ho mal zhodnotiť jednou vetou tak môžem iba potvrdiť, že sa jedná o jedno z najlepších softvérových riešení na prehrávanie audio a video súborov.

Zaradenie článku

Multimediálny prehrávač SMPlayer sa taktiež môže pochváliť bohatým zoznamom klávesových skratiek ktoré uľahčujú a urýchľujú prácu s týmto moderným prehrávačom.

Zaradenie článku

Hľadáte spoľahlivý program na bezpečné kopírovanie súborov medzi lokálnym a vzdialeným počítačom? Ak áno potom vyskúšajte aplikáciu WinSCP. WinSCP je kvalitný bezplatný FTP klient určený na prenos súborov medzi lokálnym a vzdialeným počítačom.

Zaradenie článku

Hľadáte jednoduchú a ľahko použiteľnú aplikáciu, pomocou ktorej by ste poskytli vyššiu úroveň zabezpečenia pre vaše osobné, alebo firemné dáta? Ak áno, potom sa zoznámte s aplikáciou EncryptOnClick.

Zaradenie článku

Ak ste začali používať tohto kvalitného FTP a SSH klienta, potom sa určite oplatí povenovať sa aj jeho klávesovým skratkám. Tieto skratky Vám ušetria veľa času a rozhodne urobia prácu s programom oveľa efektívnejšou.

Zaradenie článku

Radi vytvárate poučné video návody a práve teraz ste sa ocitli v situácii, keď potrebujete vytvoriť video návod z Linuxovej distribúcie akou je napríklad Ubuntu? Ak áno, potom vyskúšajte Vokoscreen.

Zaradenie článku

Windows 10 so sebou neustále prináša množstvo nových vylepšení a jedno z nich je aj história schránky, ktorá je defaltne vypnutá.

Zaradenie článku

Pomocou doplnkov môžeme rozširovať funkcionalitu rôznych  webových prehliadačov, multimediálnych aplikácií a iného programového vybavenia akým je napríklad aj špeciálny čítací program Nvda.

Zaradenie článku

Webový prehliadač Opera je jeden z mála prehliadačov, ktorý Vám umožní prispôsobiť si klávesové skratky na mieru a to bez nutnosti doinštalovávania ďalších rozširujúcich doplnkov.

Zaradenie článku

Nie len Firefox, alebo Chrome, ale aj prehliadač Opera obsahuje bohatú databázu klávesových skratiek. Keď sa ich naučíte, môžete v okamihu jednej sekundy pridávať stránky k záložkám, otvárať ich, na nových kartách, alebo oknách...

Zaradenie článku

Ak hľadáte náhradu za textový editor Notepad, potom Vám predstavujem jeho vylepšenú alternatívu ukrytú pod názvom Crypto Notepad.

Zaradenie článku

Ak potrebujete vytvárať z akýchkoľvek priečinkov virtuálne diskové jednotky, tak na túto funkciu je určená aplikácia Extra Subst.

Zaradenie článku

Ak hľadáte jednoduchý zadarmo dostupný program na pravidelné zálohovanie priečinkov a súborov v nastavenej časovej periodicite, potom vyskúšajte program Cobian Backup.

Zaradenie článku

Je pravda, že voľne dostupných programov na šifrovanie USB kľúčov alebo akýchkoľvek iných priečinkov nie je málo, no program VeraCrypt považujem za jeden z najlepších v tejto oblasti. Aplikácia je úplne zadarmo a je dostupná v inštalačnej aj prenositeľnej verzii.

Zaradenie článku

Stalo sa Vám už niekedy, že ste si omylom z USB kľúča, pamäťovej karty, alebo iného pamäťového zariadenia odstránili fotky, hudbu, alebo iné dáta? Ak áno potom Vám s ich obnovou pomôže aplikácia  Recuva.

Zaradenie článku