Klávesové skratky

Klávesové skratky uľahčujú a urýchľujú prácu s operačným systémom a ďalšími aplikáciami rôzneho typu. Stretnete sa s nimi vo webových prehliadačoch, kancelárskych balíkoch, textových editoroch, multimediálnych prehrávačoch a samozrejme aj na tejto stránke.

Aj v tomto Linuxovom systéme si existujúce klávesové skratky môžete nielen upravovať, ale aj vytvárať vlastné.

Zaradenie článku

Jednoduchý a ľahko použiteľný populárny prehrávač audio a video súborov VLC media player asi nikomu nemusím  predstavovať. Ak by som ho mal zhodnotiť jednou vetou tak môžem iba potvrdiť, že sa jedná o jedno z najlepších softvérových riešení na prehrávanie audio a video súborov.

Zaradenie článku

Multimediálny prehrávač SMPlayer sa taktiež môže pochváliť bohatým zoznamom klávesových skratiek ktoré uľahčujú a urýchľujú prácu s týmto moderným prehrávačom.

Zaradenie článku

Ak ste začali používať tohto kvalitného FTP a SSH klienta, potom sa určite oplatí povenovať sa aj jeho klávesovým skratkám. Tieto skratky Vám ušetria veľa času a rozhodne urobia prácu s programom oveľa efektívnejšou.

Zaradenie článku

Webový prehliadač Opera je jeden z mála prehliadačov, ktorý Vám umožní prispôsobiť si klávesové skratky na mieru a to bez nutnosti doinštalovávania ďalších rozširujúcich doplnkov.

Zaradenie článku

Nie len Firefox, alebo Chrome, ale aj prehliadač Opera obsahuje bohatú databázu klávesových skratiek. Keď sa ich naučíte, môžete v okamihu jednej sekundy pridávať stránky k záložkám, otvárať ich, na nových kartách, alebo oknách...

Zaradenie článku

V tomto článku predstavujem klávesové skratky, ktoré Vám uľahčia a urýchlia prácu v prostredí operačného systému Ubuntu Mate.

Zaradenie článku

V tomto článku predstavujem zoznam mojích obľúbených klávesových skratiek prehliadača Chrome, vďaka ktorým si stránky v jeho prostredí prehľadávam rýchlo a komfortne.

Zaradenie článku

Ak ste sa práve teraz rozhodli na miesto plateného programu Total Comandera začať využívať volne dostupný súborový manažér Free Comander, tak určite neprehliadnite nasledujúci zoznam užitočných klávesových skratiek ktoré si ľahko a rýchle osvojíte...

Zaradenie článku

Vďaka nasledujúcim klávesovým skratkám si uľahčíte a urýchlite prácu s FTP klientom Filezilla. Ich zoznam nie je rozsiahli, takže nebudete mať problém sa ich rýchle naučiť a používať. Ako sa hovorí niekedy aj menej je viac.

Zaradenie článku