Softvérové katalógy

Katalóg aplikácií

 

Katalógy s aplikáciami sú rozdelené podľa operačných systémov Android, Ubuntu Windows a v blízkej budúcnosti pribudnú katalógy aj pre ďalšie operačné systémy.

 

Na vrchnej časti stránky každého katalógu nájdete formulár, ktorý Vám umožní filtrovať aplikácie podľa rôznych kritérií. Použitím tohto formulára získate nástroj na ľahké vyselektovanie aplikácií, ktoré Vás zaujímajú, na základe Vami zvolených kritérií. Napríklad nevidiaci používatelia si môžu nechať zobraziť iba aplikácie ktoré sú prístupné pre ich čítač obrazovky.

 

Aplikácie pre Android

 

Rovnako ako smartfóny tak aj Aplikácie pre  Android sú už dnes neoddeliteľnou súčasťou našich každodenných činností. Môžu nám dobre poslúžiť pre zábavu, komunikáciu, produktivitu, vzdelávanie a mnoho ďalších účelov. Aj tu však platí, že nie je dôležitá kvantita, ale kvalita. Tento katalóg je zostavený z často používaných a obľúbených aplikácií.

 

Katalóg s Ubuntu aplikáciami

 

Ubuntu Mate LTS je stabilná a bezpečná verzia operačného systému Linux a aplikácie určené pre túto distribúciu majú široké využitie pre rôzne oblasti práce. V tomto katalógu nájdete softvér pre správu súborov, textové editory, kancelárske nástroje, webové prehliadače a ďalšie. Ak si chcete nejakú aplikáciu z tohto katalógu nainštalovať, stačí v oblasti požadovanej aplikácie kliknúť na tlačidlo pre skopírovanie do schránky. Po skopírovaní otvorte terminál a skratkou Control + Shift  + v vložte obsah zo schránky a klávesom Enter spustite proces inštalácie.

 

Katalóg s Windows aplikáciami

 

V súčasnosti existuje veľké množstvo aplikácií pre Windows, ktoré zahŕňajú produktivitu, zábavu, vzdelávanie, komunikáciu a mnoho ďalších aktivít. V závislosti od ich využitia sú rozdelené do niekoľkých kategórií. Vďaka nim môžete počúvať hudbu, surfovať po stránkach internetu, pracovať s textovými a grafickými súbormi, vytvárať prezentácie a mnoho viac. Aj v tomto katalógu si ich môžete filtrovať podľa kategórie zaradenia a ďalších atribútov.